Gazdovský víkend

Autor: kouč <kouc007(at)azet.sk>, Téma: Futbal, Vydané dňa: 07. 09. 2016

Od 2. septembra do 4. septembra 2016 usporiadali Obec Bežovce, OZ Zahrajhorka, MO Matice slovenskej a Zväz chovateľov „Gazdovský víkend“. Zahájil sa IV. ročníkom Výstavy chovných zvierat. Vo výstavných priestoroch sme sa mohli pokochať čistokrvnými zvieratami rôznych plemien a farebných razov, ktoré sú výsledkom práce našich chovateľov. Počet zvierat bol vyšší ako po iné roky až 260 exemplérov.

Vyvrcholením víkendu bol VI. ročník Dožinkových slávností. Nový chlieb z tohtoročnej úrody požehnal tento rok duchovný otec grécko-katolíckej cirkvi Michal Stuľak. V kultúrnom programe vystúpil už tradične domáci súbor Bežovčan, folklórna skupina Lučane a hudobná skupina Bravo. Sprievodnými akciami bola súťaž v lepení pirohov a aranžovaní suchých plodov. Tohto roka sa do súťaže zapojilo päť súťažných družstiev, ktoré spolu nalepili 1 717 pirohov.
Vážime si a vyzdvihujeme snahu organizátorov, ktorí vynaložili veľké úsilie aj tento rok, aby mohli zabezpečiť toto podujatie a pritiahli ľudí nie len z našej obce, ale aj okolitých obcí. Veríme, že každý prežil príjemne chvíle a odniesol si veľa zážitkov aj z výstavy.
800-Bežovce