Adresa obecného úradu:
Bežovce č. 184
PSČ: 07253


Tel. a fax:
00421 056 6590219
e-mail:
oubezovce@lekosonline.sk
   Nastavte si túto stránku ako  vašu domovskú stránku 

Starosta obce: MVDr. Luděk HAMŠÍK
Zástupca starostu: Marek Leitner

Počet obyvateľov: 982

Výročná schôdza OŠK Bežovce 2006

Vydané dňa 31. 12. 2006 | 6480x prečítané | Zdieľať

 Program výročnej schôdze bol nasledovný:

 1. Činnosť klubu za rok 2006
   - prvú časť predniesol p. Baláž
   - druhú časť predniesol p. Verbovský
   - za dorastencov predniesol správu p. Roško
2. Hospodárenie klubu za rok 2006
   - prvú časť predniesol p. Baláž
   - druhú časť predniesol p. Mráz
3. Voľba predsedu OŠK
4. Voľba výboru OŠK
5. Voľba revíznej komisie
6. Diskusia
7. Pohostenie a záver

Správa o činnosti za prvý polrok 2006.

Predniesol: p.Baláž

Vážení športoví priatelia,
dovolte,aby som vám v mene výboruOŠK,ktorý po skončení sezony 2005/06 odstúpil v krátkosti zhodnotil druhú polovicu sezóny a teda záver súťažného ročníka a prvú polovicu roku 2006.
     Ako je vám známe naše mužstvo po skončení jesennej časti dosiahlo veľmi pekný úspech a prezimovalo na prvom mieste tabuľky,čo si myslíme,že to bol veľký úspech predovšetkým hráčov ,ktorí bojovali na ihrisku,ale aj funkcionárov,ktorí zabezpečovali pre nich podmienky,aby tieto dobré výkony dosiahnúť mohli.Všetci sme v zimnej prestávkle verili,že mužstvo bude v jarnej časti pokračovať v dobrých výkonoch a nádejali sme sa ,že obsadíme postupové miesto,čo by bol býval historický úspech futbalu v Bežovciach.No ale naše nádeje na postup sa postupne začali roztápať tak,ako ten sneh v tomto roku kvoli ktorému sme zo siedmich plánovaných prípravných stretnutí odohrali len tri a to:
Tibava-Bežovce 3 : 1
Lekárovce-Bežovce 0 : 2
Bežovce-Záhor 5 : 3
Viac prípravných stretnutí nedovolil terén na ihrisku.
     Jarná sezóna sa mala začať 14.kolom dňa 26.3.2006 v Lúčkach,ale kvoli nepriaznivému počasiu bolo toto kolo odložené na 1.máj 2006.Hrať sa začalo teda až 2.4.2006 doma s Koromľou tento zápas sme vyhrali 3 : 1 po celkom dobrom výkone ,góly dali Kuchna 2 a Bružeňák.
Sled ďalších zápasov bol následovný:
- Bežovce-Sejkov 3 : 2 góly Sadílek 2 a Hričina
- V.Remety-Bežovce 3 : 1 gól dal Bružeňák
- Lúčky -Bežovce 3 : 1 gól da Sadílek,tu už to začalo s nami ísť z kopca
- Maťovce-Bežovce 0 : 3 góly Kuchna,Sadílek a Kováč tu ešte naše postupové šance ožili
- Bežovce-Senné 2 : 2 góly J.Jenčík a Sadílek bol to zápas dobrej úrovne a mali sme aj na vyhru
- Stretava-Bežovce 2 : 1 gól J.Kováč,tu už po veľmi slabom výkone a s nekompletným kádrom sa naše ambície začali rozplývať-niektorí hráči zápas odbojkotovali
- Horňa-Bežovce 4 : 1 gňol Bružeňák,veˇmi slabý výkon
- Bežovce- Poruba p/V 3 : 7na tento zápas sa asi zabudnúť nedá,čo sa tam stalo keď do polčasu sme za jasnej prevahy vyhrávali 2 : 0 si doteraz nevieme vysvetliť ak to niekto vie tak nech to povie na rovinu lebo sa šuškalo všeličo ale pravda doposiaľ nie je známa
- Jastrabie-Bežovce 2 : 2 góly Hričina a M.Jenčík
- posledné kolo Bežovce-Jovsa 3 : 2 góly L.Karp,Sadílek a Kováč
     Takže po celkovo slabších výkonoch v jarnej časti sme nakoniec skončili na nepostupovom mieste.Po skončení súťažného ročníka výbor,ktorý pracoval po dobu dvoch rokov a dosiahol celkom dobrých výsledkov odstúpil.Čo sa dialo ďalej to je už súčasná história a o nej vás oboznámi už nový výbor.


Činnosť klubu za II. Polrok 2006.
Predniesol: p.Verbovský

     Predsednícto OŠK Bežovce som prevzal 6. júla 2006, keďže starý výbor sa svojej funkcie vzdal. Dočasným vedením ma poveril vtedajší starosta p. Posypanka a poslanci obecného zastupiteľstva na odporúčanie bývalého predsedu p. Sadileka.
Neúprosné sa blížil začiatok novej sezóny a tak som zostavil výbor v nasledujúcom zložení:
1. Predseda - Michal Verbovský 2. Tajomník - Marián Jenčo 3. Pokladník - Marián Mráz 4. Člen - Ján Roško 5. Člen - Milan Jenčo 6. Člen - Ján Tkáč 7. Člen - Vladislav Verbovský 8. Člen - Martin Čermák

Len čo sme odovzdali prihlášky do súťaže už sme mali plno práce s prípravou 3. ročníka Memoriálu Vladimíra Jenča. Ten sa uskutočnil 9. júla 2006. Podľa očakávaní naši chlapci tento turnaj vyhrali presvedčivo víťazstvami nad Zemplínskou Širokou 3:0, a Bajanmi 4:0. Keďže tento turnaj vyhrali už po tretí krát stali sa trvalými majiteľmi putovného pohára. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým ktorí svojou troškou prispeli k vytvoreniu príjemného prostredia a pomohli s prípravou jedla a občerstvenia. Obzvlášť sa chcem poďakovať osobám ktoré na tento turnaj prispeli finančne: M. Jenčo- 3000 Sk, Ing. J. Hreňo- 1000 Sk, Š. Reichel- 1000 Sk, Ing. Ľ. Dobo- Jenik- 500 Sk, MVDr. L. Hamšik- 500 Sk a R. Ladanyi- 500 Sk.
V tomto turnaji mienime pokračovať aj v budúcom roku ale už ako turnaj dospelých. Tento je v pláne 22.júla 2007 a už teraz Vám môžem sľúbiť že privítame silnejšie mužstva z vyšších líg.

Aby som pokračoval vo svojej správe.
V mužstve dospelých nastali po mojom príchode zmeny v zložení. Na prestup odišli do Sejkova J. Kováč, Š. Bružeňák, P. Hričina a na hosťovanie M. Jenčik. Na prestup do Záhora odišiel J. Bali- Jenčik. Základ nášho mužstva tvoria naši domáci hráči, ostaršení boli dorastenci R. Jenčo, T. Gelatič, J. Kuchna a I. Ščomák. Na prestup naše mužstvo posilnil Š. Tomko ktorý prišiel zo Zemplínskej Širokej.
Ešte pred začiatkom súťaže sme odohrali prípravný zápas v Bajanoch ( 4:0) a turnaj v Záhore na ktorom sme skončili na konečnom tretom mieste ale ku spokojnosti vzhľadom na vtedajší stav.
Následne sme odohrali zápas 1. kola o pohár OBFZ kde sme narazili na mužstvo I. Triedy Vinné s ktorým sme prehrali hladko 0:6.
6. augusta sme začali nový súťažný ročník II.A triedy domácim zápasom s Jovsou a výhrou 4:1. Premiéra nám vyšla podľa očakávaní, horšie to už bolo v následných zápasoch s Koromľou a doma s Podhoroďom. Potešil zápas v Maťovciach kde sme vyhrali 2:0, a výhra nad Porubov 2:1. Do histórie snáď vojde zápas s Jastrabím 3:3, pri ktorom sme nastrelili 7 tyčiek a jedno brvno. Ďalším zápasom ktorý vojde do histórie negatívne je prehra na domácom ihrisku so stálym rivalom zo Záhora 2:4. No nebyť vychýlenej mušky našich hráčov kde sme nevyužili množstvo tutoviek by sa bol zápas poberal určite iným smerom. Vonku nás poškodili rozhodcovia a to hlavne v Pavlovciach a Sejkove. Aj napriek naším protestom na rozhodcu Dioszeghyho, výbor OBKZ však rozhodol v prospech Pavloviec. Na záver jesene však prišla krutá prehra na ihrisku Horne kde sme prehrali 1:9. Takúto prehru nik neočakával, no vzhľadom na nedostatok hráčov hlavnej zostavy sme si ju vykoledovali. Po tomto zápase sa na naše hlavy zniesla vlna kritiky. Akosi však zabudli na zápasy kde sa taktiež prehrávalo vysokým rozdielom a v silnejšom zložení s tzv. legionármi. Naše mužstvo je mlade potrebuje čas na zohranie, ja mu verím. Mnohé veci sa zmenia v jarnej časti.

Na záver by som sa chcel poďakovať za pomoc p. Balážovi, p. Tušikovi a všetkým ktorí nám zo začiatku pomáhali pri vedení. Ďalej moja vďaka patrí bufetárkam slečne Sidorovej a slečne Nagyovej. P. Roškovi ďakujem za pomoc pri vybavovaní 2% z dani pre náš klub. Odchádzajúcemu starostovi za podporu v čase jeho úradovania. Ďakujem novozvolenému starostovi za zakúpenie nových dresov pre náš team. Verím že s novým zastupiteľstvom budú futbal v našej obci ešte silnejšie podporovať.

Mám ešte jednu prosbu a zároveň prianie do nového roku. Žiadam Vás o zhovievavosť, trpezlivosť a kľud pri našich zápasoch. Vaše nadávky a urážky nikomu neprospievajú. Vlna kritiky na výbor a hráčov je neopodstatnená. Nemyslite si že by bolo oveľa lepšie keby sme sa spolu spojili a dali si jasný cieľ, že namiesto kritík a ohováraní sa spolu spojíme a podporíme našich chlapcov, dobrým prístupom a povzbudzovaním na zápasoch. Nehovorím že iba dobrý prístup fanúšikov im pomôže hrať lepší a kvalitnejší futbal ale určite prinesie svoje výsledky. Chlapci chcú hrať futbal, sú síce na poslednom mieste, ale verím tomu že ich čas ešte len príde.
Z tohto dôvodu som sa rozhodol znovu kandidovať na post predsedu OŠK Bežovce a preto Vás žiadam o podporu.

Ďakujem.


Správa o činnosti dorastu 2006.
Správu predniesol p. Roško

Vážení futbaloví priatelia.
Dovoľte aby som Vám predniesol správu o stave dorasteneckého futbalu.

Bohužiaľ nový ročník sa začal tak ako začal. Len v prvom zápase s Jovsou sme bodovali naplno a to dodatočnou kontumáciou. Môžme teda smelo povedať že k trom bodom sme sa dostali ako slepá kura k zrnu. Následné zápasy s Koromľov prehra 5:4, s Podhoroďom prehra 1:5. V následných zápasoch to išlo od desiatich k piatim. Zápas v Maťovciach prehra 9:0 s Remetami prehra 6:0, a debakel v Pavlovciach 20:0. Ak hovorím o týchto zápasoch musím zdôrazniť v akom počte sme nastúpili. V Maťovciach desiati, a v Pavlovciach dokonca len ôsmy.
Momentálna situácia je katastrofálna. V súčasnosti je v dorasteneckom teame Bežoviec registrovaných len 13 hráčov z ktorých sa pravidelne zápasov zúčastňuje necelá polovica. Je hanbou, že za Bežovce musia hrávať chlapci z Lekároviec, keďže naši o futbal nejavia záujem.
Nasledovali prehry v Sejkove 3:1, doma s Porubou 1:7 a s Jastrabím 2:4, prehra v Stretave 2:0, doma so Záhorom 0:3 a v Horni 3:2. V súčasnosti sme posledný s troma bodmi a so skóre 14:67.
Aj napriek tomu by som rád ocenil snahu aspoň niektorých chalanov , ktorí sa zápasov pravidelne zúčastňovali. Súčasný stav nie je ich vinou. Veď zápasy sa nedajú vyhrať o ôsmych. Ak nebude ochota zo strany niektorých jednotlivcov, nemôžu byť výsledky.
Ak sa situácia nezmení tak v budúcom ročníku Bežovce dorastenecké zápasy hrávať nebudú. Dôvod? Už v jesennej časti sme mali čo robiť aby sme zohnali dostatočné množstvo hráčov a predišli tak plateniu pokuty. Nový starosta p. Mgr. Tkáč nechce ani počuť o tom že by sme nemali dorastenecký team. Na záver preto apelujem na Vás otcov a dedov, vzbuďte vo Vašich synov a vnukov záujem o futbal.

Ďakujem.


Príhovor starostu obce p. Mgr. Tomáša Tkáča

P. Starosta obce vo svojom vystúpení poukázal na zlý stav bežovského futbalu, ako aj na zefektivnenie prístupu zo strany funkcionárov ako aj futbalistov , A muzstva a dorastencov, aby sa bežovsky futbal dostal na pozicie ktoré si zaslúži.
(Poznámka administrátora)


Voľba predsedu a výboru OŠK Bežovce

Voľbu viedol Michal Verbovský

Vážený hostia a členovia.

Pred voľbou predsedu OŠK mi dovoľte niekoľko slov. Ako som už spomínal uchádzam sa o post predsedu OŠK v roku 2007. S chlapcami ktorí sú v mužstve som začínal už pred štyrmi rokmi a verím im. K tomu aby sme spolu niečo dokázali potrebujem Vašu podporu. Za posledné roky som nevynechal jediný zápas dospelých aj napriek mojím problémom som futbalu oddaný telom i srdcom. Futbal je mojou srdcovou záležitosťou a záleží len na Vás či mi dáte svoju dôveru.

Ďakujem.

Voľba predsedu a následne odhlasovanie výboru.

Výbor by zostával zo 6 členov. Dovoľte aby som ich predstavil ľudí s ktorými som bol spokojný a s ktorými sa mi dobre spolupracuje a zároveň ich chcem navrhnúť do nového výboru. Jedná sa o 
p. Mráza,
p. Jenča,
p. Čermáka,
p. Jenča (jetiho)
a p. Roška.
K týmto 5 doplnilo zastupiteľstvo obecného úradu 6 člena a to p. Tomčíka.
Žiadam Vás teda o podporu tohto výboru.

Do revíznej komisie navrhujem p. Sadileka, p. Baláža a p. Hrabika.
A za čestného presedu navrhujem p. Sadileka

Záver:

Vážený prítomní ďakujem Vám za vašu účasť a podporu nášho výboru. Všetkým Vám želám úspešný Nový rok 2007, naším futbalistom úspešnú jarnú časť a hojnú účasť na zápasoch. Fanúšikom veľa krásnych futbalových zážitkov na zápasoch našich chlapcov.

Športu zdar a futbalu zvlášť.

Prajem Vám dobrú chuť k chutnému gulášu.

Zo zakulisia kuchyne

| Autor: | Informační e-mailVytisknout článek
Foto

Ďalšie informácie
Počasie
Registrácia čitateľa

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

GNU redakčný systém phpRS
GNU redakčný systém phpRS

Tento web site bol vytvorený prostrednictvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.