Adresa obecného úradu:
Bežovce č. 184
PSČ: 07253


Tel. a fax:
00421 056 6590219
e-mail:
oubezovce@lekosonline.sk
   Nastavte si túto stránku ako  vašu domovskú stránku 

Starosta obce: MVDr. Luděk HAMŠÍK
Zástupca starostu: Marek Leitner

Počet obyvateľov: 982

Pápežské liturgické slávenia Vianočného obdobia.

Vydané dňa 22. 12. 2010 | 1234x prečítané | Zdieľať

 Vatikán (22. decembra, RV) – Svätá stolica dnes zverejnila podrobný kalendár liturgických slávení Vianočného obdobia 2010 - 2011, ktorým bude vo Vatikánskej bazilike predsedať pápež Benedikt XVI.


Vianoce sa vo Vatikáne začnú slávením tzv. Omše vo svätej noci - 24. decembra v Bazilike sv. Petra o 22.00 hod. Na Slávnosť Narodenia Pána - 25. decembra pápež Benedikt XVI. o 12.00 hod. udelí z centrálneho balkóna Vatikánskej baziliky požehnanie „Urbi et Orbi“.

Na Silvestra, 31. decembra bude za účasti Svätého Otca vo Vatikánskej bazilike ďakovná pobožnosť na konci občianskeho roku, spojená so slávnostným spevom Te Deum a eucharistickým požehnaním. Predchádzať jej budú prvé vešpery zo Slávnosti Panny Márie Bohorodičky, s začiatkom o 18.00 hod.

Sobota, 1. január 2011 – Slávnosť Panny Márie Bohorodičky a svetový deň pokoja.

Nový rok začneme so Svätým Otcom slávnostnou liturgiou vo Vatikánskej bazilike o 10.00 hod. Koncelebrovať budú: kardinál Tarcisio Bertone, vatikánsky štátny sekretár, ďalej kardinál Peter Turkson, predseda pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj a ďalší. Tohtoročný, 44. svetový deň pokoja sa bude niesť v duchu témy posolstva pápeža Benedikta: „Náboženská sloboda, cesta k pokoju.“

Podobne na Slávnosť Zjavenia Pána, 6. januára, bude Svätý Otec sláviť svätú omšu v Bazilike sv. Petra o 10.00 hod. Posledná liturgická slávnosť Vianočného obdobia -

Slávenie Krstu Pána, v nedeľu po Troch kráľoch – býva vo Vatikáne podľa tradície spojená s krstom detí. Slávnosť pripadne tohto roku na 9. januára a obrady v bazilike sa začnú o 10.00 hod.( TK KBS)

| Autor: Michal STUĽAK | Informační e-mailVytisknout článek
Foto

Ďalšie informácie
Počasie
Registrácia čitateľa

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

GNU redakčný systém phpRS
GNU redakčný systém phpRS

Tento web site bol vytvorený prostrednictvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.