Adresa obecného úradu:
Bežovce č. 184
PSČ: 07253


Tel. a fax:
00421 056 6590219
e-mail:
oubezovce@lekosonline.sk
   Nastavte si túto stránku ako  vašu domovskú stránku 

Starosta obce: MVDr. Luděk HAMŠÍK
Zástupca starostu: Marek Leitner

Počet obyvateľov: 982

Gazdovský víkend

Vydané dňa 07. 09. 2016 | 673x prečítané | Zdieľať
Od 2. septembra do 4. septembra 2016 usporiadali Obec Bežovce, OZ Zahrajhorka, MO Matice slovenskej a Zväz chovateľov „Gazdovský víkend“. Zahájil sa IV. ročníkom Výstavy chovných zvierat. Vo výstavných priestoroch sme sa mohli pokochať čistokrvnými zvieratami rôznych plemien a farebných razov, ktoré sú výsledkom práce našich chovateľov. Počet zvierat bol vyšší ako po iné roky až 260 exemplérov.
Vyvrcholením víkendu bol VI. ročník Dožinkových slávností. Nový chlieb z tohtoročnej úrody požehnal tento rok duchovný otec grécko-katolíckej cirkvi Michal Stuľak. V kultúrnom programe vystúpil už tradične domáci súbor Bežovčan, folklórna skupina Lučane a hudobná skupina Bravo. Sprievodnými akciami bola súťaž v lepení pirohov a aranžovaní suchých plodov. Tohto roka sa do súťaže zapojilo päť súťažných družstiev, ktoré spolu nalepili 1 717 pirohov.
Vážime si a vyzdvihujeme snahu organizátorov, ktorí vynaložili veľké úsilie aj tento rok, aby mohli zabezpečiť toto podujatie a pritiahli ľudí nie len z našej obce, ale aj okolitých obcí. Veríme, že každý prežil príjemne chvíle a odniesol si veľa zážitkov aj z výstavy.
800-Bežovce


| Autor: kouč | Informační e-mailVytisknout článek
Foto

Ďalšie informácie
Počasie
Registrácia čitateľa

Užívateľské meno:

Heslo:




Registrácia nového čitateľa!

GNU redakčný systém phpRS
GNU redakčný systém phpRS

Tento web site bol vytvorený prostrednictvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.