Adresa obecného úradu:
Bežovce č. 184
PSČ: 07253


Tel. a fax:
00421 056 6590219
e-mail:
oubezovce@lekosonline.sk
   Nastavte si túto stránku ako  vašu domovskú stránku 

Starosta obce: MVDr. Luděk HAMŠÍK
Zástupca starostu: Marek Leitner

Počet obyvateľov: 982


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/gh102800/www_root/old/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 106

Reformovaná kresťanská cirkev v Bežovciach

Bežovce 41, 072 53,
č.t.: 0042156/6590228
reformata@bezovce.sk

  Minulosť zboru   Súčasnosť zboru   Diskusia   Úvahy

Diskusia

Milí priatelia,
týmto spôsobom by som rád vytvoril priestor na spoločnú diskusiu, v ktorej by sme sa vyjadrovali k témam, ktoré sa nás viac či menej dotýkajú. Bol by som rád, keby ste otvorene vyjadrili svoje názory a postoje, ale pri tom, aby ste rešpektovali dobré mravy a pluralitu názorov. Vďaka.
Marek Kačkoš
Naša téma: Ekumenické vzťahy
V našej obci žije široké spektrum cirkevných spoločenstiev. Majú za sebou svoj vývoj, lepšie i horšie časy. Ako vy vnímate vzájomné spolunažívanie veriacich a ako by ste vedeli tieto vzťahy zlepšiť. Apelujem osobitne na mladých ľudí, viete si predstaviť aj v rámci cirkevného života skúsiť niečo vymyslieť, čo by bolo pre všetkých a čo by vás aj trochu bavilo? Berte to ako výzvu chcieť niečo zmeniť.

A tento poznáte:

V jednej dedinke usporiadali futbalový turnaj medzi cirkvami. Na zápas katolíkov proti kalvínom prišiel aj Pán Ježiš. Po 10 minútach skórovali katolíci a tešili sa. Aj Pán Ježiš sa tešil. No hneď na to kalvíni vyrovnali a radovali sa. Aj Pán Ježiš. V tom sa na Ňeho diváci oborili a vyhnali ho, ateistu jedného.

Ďalšie informácie
Počasie
Registrácia čitateľa

Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

GNU redakčný systém phpRS
GNU redakčný systém phpRS

Tento web site bol vytvorený prostrednictvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.